demo

Kuzey Kıbrıs'a seyahat hakkında ne bilmem lazım?

Biletinizde belirtilen sefer saatinden 30 dakika önce yolcu biniş işlemleri sonlanacaktır. Bu saatten sonra gelen yolcularımız için işlem yapılmayacaktır.

Taşucu ve Girne Limanları gece 23:30 da kapanır ve sabah 08:00 de açılmaktadır. Gece kalkan gemilerimizde sizi 23:30 dan önce limana/gemiye almak zorundayız. Gemimiz 5 saatte karşı limana vardığı için gemimiz geç hareket etse bile 08:00 de karşı limanda olursunuz.
Gemimizde kapalı yolcu salonlarına evcil hayvan girişi kafes içinde olmalıdır. Kamaralara evcil hayvan kabul edilmemektedir.

Deprem bölgelerinde ikamet eden ve kimliğine ulaşamayan yolcular için; yeni tip çipli TC kimlik zorunluluğu kalkmış olup, alınacak geçici kimlik belgesi ile KKTC’ye gelmeye izin verilmektedir. Yine aynı kapsamda 0-15 yaş arası çocukların kimliklerinde fotoğraf zorunluluğu da kalkmıştır. Ayrıca nüfus dairesinden alınacak geçici kimlik belgesi de geçerli olacaktır.TC çıkış işlemleri sırasında Deprem Bölgesi ikametgah doğrulanmayan yolcular bu ayrıcalıklardan faydalanamayacaktır.

KKTC ve TC Vatandaşları Çipli Kimklikleri ile araçlarını Türkiye’ye götürebilir.

Türkiye’ye araçlarıyla gitmek isteyen KKTC vatandaşları, Araç Kayıt Dairesi’nden çıkış iznini, pasaport yerine, KKTC çipli kimlik kartlarıyla yapmaları halinde KKTC kimlik kartlarıyla araçlarını Türkiye’ye götürebileceklerdir. TC Vatandaşı araç sahipleri TC çipli kimlikleri ile kısa süreli, turist olarak gelebilirler. Oturma/çalışma izni olan veya öğrenci statüsünde olan kişiler için araçları ile giriş/çıkışta pasaport zorunluluğu devam etmektedir.

TC Kimlikler Hakkında Önemli Bilgi:

Her yaştan TC vatandaşı (0-15 yaş da dahil), KKTC ye giderken kimlik ile çıkacaksa, kimliklerinin yeni tip, çipli ve FOTOĞRAFLI olması zorunlu olmuştur. 0-15 yaş arası çocukların fotoğraflı, çipli kimliği yok ise pasaportlarını kullanabilirler. NOT : KKTC den Türkiye’ye giden TC vatandaşları eski/fotoğrafsız kimliklerini son kez kullanabilir. Ancak KKTC’ye geri gelirken yeni/fotograflı kimlik kullanmak zorundadır. Bu kural deprem bölgelerinde ikamet eden kişiler için geçerli değildir. Bknz: Yukarıdaki madde.

KKTC’ye gelmeden önce, TC plaka olmayan, yabancı plaka (Kıbrıs plaka dahil) araç sahipleri için önemli bilgi :

Yabancı plakalı araçlarin Türkiye’de gümrük işlemleri sırasında Türkiye sınırları içinde yeni kesilen ve/ya geçmişte kesilen ve ödenmemiş cezalar (trafik, köprü ve yol gecis ücretleri) işlem sırasında araç sahiplerinin karşısına çıkacaktır. Ödemeyi telefonunuza indireceğiz “GİB uygulaması” üzerinden yapabilirsiniz. Ceza ücretlerini ödemeyen araç sahipleri cıkış yapamayacaktır, Nakit ceza tahsilatı sadece hafta içi mesai saatleri içinde yapılmaktadır. Mağduriyet yaşamamak için önlem almanızı dikkatinize sunarız.

Daha detaylı bilgi almak için 0392 4444364 numaralı çağrı merkezimizden veya info@akgunlerdenizcilik.com mail adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs ve Türkiye arasında hem pasaport hem de TC/KKTC kimliğim ile seyahat edebilir miyim?

TC ve KKTC vatandaşları Kuzey Kıbrıs ve Türkiye arasında hem pasaportları ile hem de TC/KKTC kimlikleri ile seyahat edebilirler ve üstelik  aracı ile yolculuk yapan araç sahibi turist olarak kısa süreli gidecekse yine kimliği ile araç getirip götürebilir. Oturma/çalışma  izni olanlar ve öğrenci olanlar araçlarını getirirken pasaportu ile giriş/çıkış yapmak zorundadır.

Pasaportu ile seyahat edecek T.C vatandaşları Türkiye’den çıkış harcı ödeyerek pasaport ile çıkış yapabilirler.

ÖNEMLİ NOT : KKTC’ye giden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının YENİ TİP ÇİPLİ KİMLİK KARTI İLE ÇIKIŞ YAPMASI ZORUNLUDUR.  KKTC yönüne çıkışlarda kullanılacak TC kimliklerin yeni tip çipli olması gerekmektedir. TC vatandaşlarının eski tip nüfus cüzdanları ile Türkiye’den çıkış işlemleri sona ermiştir.

1 Ekim 2021 tarihi itibariyle 0-15 yaş arası çocuklarda da FOTOĞRAFLI çipli kimlik kullanılması zorunlu olmuştur.   ÖNEMLİ NOT : Bu kural deprem bölgesinden gelecek olanlar için bir süreliğine uygulanmamaktadır.  Bu bölgeden gelenler nüfus müdürlüğünün vereceği geçici kimlik belgesi ile de KKTC ye gelebilir.

Nasıl bilet alabilirim? Sefer günlerini nasıl öğrenebilirim? Fiyat bilgisi nasıl alabilirim?

Kendi cep telefonunuza AKGÜNLER DENİZCİLİK uygulamasını indirip uygulama üzerinden sefer gün ve saatlerini öğrenebilir, kredi kartınızla indirimli bilet alabilirsiniz.  Veya www.akgunlerdenizcilik.com ve www.akgunlerbilet.com sitelerimizden ve çağrı merkezimizden de yine sefer gün ve saatlerini öğrenebilir, kredi kartınızla bilet alabilirsiniz. Sefer yaptığımız limanlarda yer alan ofislerimizden ve Akgünler Denizciliğe ait diğer bölge ofislerinden bilet alabilirsiniz.  Ayrıca varsa, bulunduğunuz bölgedeki Akgünler Denizcilik bilet satış sistemi kullanan tüm TÜRSAB veya KITSAB üyesi turizm acentelerinden de bilet alabilirsiniz.

Ofislerimiz
http://www.akgunlerdenizcilik.com/wp-content/uploads/2020/10/Untitled-1.png
Takip EdinSosyal Medya Hesaplarımız
Kampanya ve haberler için sosyal hesaplarımızı takip edebilirsiniz.
Mobil Uygulamalar
Akgünler DenizcilikKurumsal
Akgünler Denizcilik KKTC'nin en büyük yolcu ve yük taşıma kapasitesine sahiptir.
Ofislerimiz
http://www.akgunlerdenizcilik.com/wp-content/uploads/2020/10/Untitled-1.png
Ofislerimiz
Takip EdinSosyal Medya Hesaplarımız
Kampanya ve haberler için sosyal hesaplarımızı takip edebilirsiniz.
Mobil Uygulamalar

© Akgünler Denizcilik, 2020 | Tüm hakları saklıdır.Designed by Baba Bilgisayar – Kıbrıs Web Tasarım

© Akgünler Denizcilik, 2020 | Tüm hakları saklıdır.Designed by Baba Bilgisayar – Kıbrıs Web Tasarım